Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dostęp do wirtualnej czytelni IBUK Libra.

Miło nam poinformować, że została podpisana umowa zgodnie z którą, jako nasi wydziałowi Czytelnicy, otrzymujecie dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK Libra. Zakup został sfinansowany ze środków Priorytetowego Obszaru Badawczego Society of the Future w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza i umożliwia  - po otrzymaniu kodu dostępu – zdalne korzystanie z serwisu za pośrednictwem komputerów i urządzeń mobilnych.

W przypadku Państwa Studentek i Studentów Wydziału, hasło do zdalnego logowania w czytelni IBUK Libra można otrzymać wysyłając na adres agnieszka.basiarz@uj.edu.pl następujące informacje:

  • imię i nazwisko
  • kierunek studiów
  • numer legitymacji studenckiej (pod kodem kreskowym).

W przypadku Państwa Pracowniczek i Pracowników Wydziału, prosimy o wiadomość mailową z prośbą o udzielenie dostępu.

W mailu zwrotnym dostaną Państwo kod dostępu oraz filmiki instruktażowe. Platforma https://libra.ibuk.pl/ pozwala nie tylko czytać książki, ale umożliwia także zaawansowaną pracę z e-książką (zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii), dodatkowo publikacje w ibuku można czytać za pomocą komputerów, tabletów i smartfonów. Polecane jest otwieranie książki w czytniku myIBUK (po zarejestrowaniu się – należy podać adres email oraz hasło), który umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem.

Jednocześnie (w tym samym czasie) z jednej publikacji może korzystać 5 użytkowników.

Zachęcamy do korzystania i życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

wirtualna czytelnia ibuk libra