Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20191028

Zaproszenie na wykład gościnny dr. Paula Timmersa z Uniwersytetu w Oxfordzie

Data: 28.10.2019
Czas rozpoczęcia: 15.30
Miejsce: Sala Wystawowa B Auditorium Maximum
Organizator: Zakład Bezpieczeństwa Narodowego, International Relations and Area Studies (IRAS), International and Security Studies (ISAD)

Zakład Bezpieczeństwa Narodowego razem z programami studiów International Relations and Area Studies (IRAS) oraz International and Security Studies (ISAD) mają zaszczyt zaprosić ma wykład gościnny dr. Paula Timmersa z Uniwersytetu w Oxfordzie.

Wykład pt. Contemporary and Future Cybersecurity Challenges for the European Union Members odbędzie się 28 października 2019 r. (poniedziałek) o godz. 15.30 w Sali Wystawowej B Auditorium Maximum.

 

Wykład odbędzie się w języku angielskim, wstęp jest wolny.

Dr Paul Timmers jest uznanym w świecie ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Obecnie jest doradcą w European Policy Centre w Brukseli. Do 2017 r. był dyrektorem zespołu ds. Społeczeństwa cyfrowego, zaufania i cyberbezpieczeństwa w ramach Komisji Europejskiej. Między innymi był odpowiedzialny za politykę, ustawodawstwo i innowacje w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, prywatności cyfrowej, e-administracji oraz inteligentnych miast. Pełnił także funkcję członka zarządu Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) oraz członka tymczasowego Rady ds. kontroli regulacyjnej (Regulatory Scrutiny Board).

Przed objęciem stanowiska Dyrektora w 2011 r. m. in. był członkiem Gabinetu Komisarza Europejskiego Erkkiego Liikanena ds. Polityki telekomunikacyjnej i społeczeństwa informacyjnego (2001-2003). Zajmował także różne stanowiska akademickie.  Jego doświadczenie zawodowe obejmuje również pracę na stanowisku managera w firmie Philips (1984-1991). W 2017 roku współpracował z naukowcami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley nad porównawczą polityką przemysłową w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jego obecne zainteresowania badawcze obejmują politykę przemysłową w zakresie cyberbezpieczeństwa, suwerenność cyfrową, dane cyfrowe, transformację cyfrową i modele biznesowe.

Uzyskał doktorat z fizyki na Uniwersytecie Nijmegen (1985), MBA na Uniwersytecie Warwick (1998), otrzymał stypendium badawcze UE w UNC Chapel Hill (2008-2009) oraz ukończył edukację w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w Harvard Kennedy School (2014).

plakat