Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

News & Events

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Zaproszenie do udziału w konferencji pt. German Reunification. Perspectives from Poland

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. German Reunification. Perspectives from Poland, która organizowana jest w ramach projektu rEUnify: Realities and Legacies after 30 years of German reunification finansowanego ze środków z UE. Projekt dotyczy pamięci zjednoczenia Niemiec. Jego liderem jest Kolegium Europy Wschodniej a jednym z partnerów Instytut Studiów Europejskich reprezentowany przez dr hab. Kingę Annę Gajdę.  

Celem seminarium, które odbędzie się 28 kwietnia br., jest skupienie się na społecznym wymiarze zjednoczenia i ukazanie go z tzw. ludzkiej perspektywy. Paneliści skupią się na zagadnieniu migracji, jaka miała miejsce pomiędzy Polską a Niemcami (przed zjednoczeniem, w czasie i po).  Zamysłem seminarium jest przywrócenie pamięci o tych procesach z punktu widzenia ich bezpośrednich uczestników oraz wsparcia tych wspomnień refleksją akademicką.  Dr Maciej Stępka wygłosi wykład wprowadzający do jednego z paneli.  

Ostatnim punktem seminarium będzie prezentacja progresu prac nad plakatem naukowym przygotowana przez studentów ISE oraz uczestników sekcji kulturoznawstwa Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk pod patronatem UJ.

Prosimy o rejestrację na konferencją za pomocą linku.

logo reunify na białym tle, pod spodem flagi europejskie i flaga ue

Download files
pdf
Plakat konferencji
pdf
Program konferencji