Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Relacja z seminarium "Mediation as an inclusive and sustainable method of resolving conflicts" część 2

Relacja z seminarium <span lang='en'> "Mediation as an inclusive and sustainable method of resolving conflicts" </span>część 2

11 czerwca gościliśmy w Instytucie Studiów Europejskich UJ mediatorki z międzynarodowego zespołu badawczego, zajmującego się wymianą doświadczeń na temat mediacji w krajach UE oraz w państwach pozaunijnych.

W ramach seminarium "Mediation as an inclusive and sustainable method of resolving conflicts" dr Lara Pair omówiła rolę mediacji w szwajcarskim systemie prawnym, etapy postępowania mediacyjnego oraz wymogi, jakie powinni spełniać mediatorzy.

Alina Serhieieva - Przewodnicząca Ukraińskiej Sekcji Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów na rzecz Mediacji GEMME, przedstawiła proces prowadzenia mediacji w Ukrainie oraz wyzwania, z jakimi mierzą się mediatorzy w tym kraju w związku z trwającą wojną.

O podstawach prawnych mediacji w Polsce i warunkach koniecznych dla skutecznego rozwiązywania konfliktów poprzez mediacje opowiedziała uczestnikom seminarium dr Małgorzata Skawińska.
Seminarium i żywą dyskusję, która wywiązała się po prezentacjach moderowała dr Marta Pietras-Eichberger z ISE UJ.

Projekt, którego częścią było wczorajsze seminarium, jest współorganizowany przez prof. Kingę Annę Gajdę i został sfinansowany ze środków programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości - Uniwersytet Jagielloński.

Dziękujemy prelegentkom oraz wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu!

Zobacz galerię zdjęć