Wiadomości

Wiadomości

Zapraszamy do wysłuchania/przeczytania transkrypcji trzech rozmów w EURadio prezentujących rozszerzenie Unii Europejskiej 20 lat temu z polskiej, czeskiej i litewskiej perspektywy.

Gośćmi programu są dr. Natasza Styczyńska z Instytutu Studiów Europejskich UJ, prof. Petr Kaniok z Universytetu Masaryka w Brnie oraz prof. Ramūnas Vilpišauskas z Uniwersytetu w Wilnie.
więcej o Dr Natasza Styczyńska była gościem EURadio w audycji "20 years of Poland in the EU", 12 kwietnia 2024
Relacja z zajęć terenowych w Pałacu Potockich w Krakowie

Przeczytajcie relację studentki Instytutu Studiów Europejskich z zajęć terenowych, które odbyły się wczoraj w Pałacu Potockich
więcej o Relacja z zajęć terenowych w Pałacu Potockich w Krakowie

Podcast "Europa na krawędzi" to cykl dyskusji o miejscu i roli Polski w Europie z perspektywy najważniejszych wyzwań stojących przed osobami na co dzień działającymi w kręgach politycznych, społecznych, kulturalnych, dziennikarskich.

Zapraszamy do wysłuchania odcinka pt. "Weimarski trójkąt miłości", który ukazał się 23 marca. Kolejny odcinek - już 6 kwietnia!
więcej o Zapraszamy do wysłuchania podcastu "Europa na krawędzi", współprowadzonego przez prof. Magdalenę Górę z ISE UJ.

Naszym gościem w Instytucie Studiów Europejskich UJ był wczoraj dr Maciej Dańko z Instytutu Badań Demograficznych Maxa Plancka w Rostocku, który przedstawił wykład na temat wzorców przepływów migracyjnych w krajach UE i danych dotyczących migrantów.
więcej o Relacja z seminarium naukowego "Modelowanie roli swobody przemieszczania się pracowników w kształtowaniu wzorców migracji w UE+ na przykładzie Polski"
Relacja z warsztatów <span lang='en'>Grow your Eurocareer with AMS</span> zorganizowanych dla studentów ISE UJ

Przeczytajcie relację naszej studentki z warsztatów przygotowujących do poszukiwania pracy i rozwijania kariery zawodowej, które odbyły się 22 marca w Instytucie Studiów Europejskich. Podczas zajęć studenci omawiali m.in. optymalną strukturę i treści CV, konsultowali swoje dokumenty aplikacyjne, rozmawiali na temat błędów popełnianych przez kandydatów w CV oraz podczas rozmów kwalifikacyjnych, a także zakładali swoje profile na platformie LinkedIn.
więcej o Relacja z warsztatów Grow your Eurocareer with AMS zorganizowanych dla studentów ISE UJ