Nawigacja Nawigacja

„Dyplomacja kulturalna”

Kraków, 9.10.2021

Budynek Wydziału Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ,

ul. W. Reymonta 4, Parter, Aula 037 (na lewo od wejścia)

godz. 11.-13.30

11.00 – 11.45 Przywitanie:

Uroczyste przywitanie Gości i Studentów Studiów Podyplomowych „Dyplomacja kulturalna” 2021/2022.

dr hab. Bożena Gierat-Bieroń, Kierownik Studiów, Instytut Studiów Europejskich UJ.

dr hab. Dorota Pietrzyk Reeves, prof. UJ, Prodziekan Wydziału Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ ds. nauki i internacjonalizacji.

Robert Piaskowski, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. kultury, wykładowca studiów podyplomowych „Dyplomacja kulturalna”: „Dyplomacja kulturalna miast europejskich na przykładzie działalności Krakowa”.

11.45- 13.30 Wystąpienia:

• 12.30: dr hab. Arkady Rzegocki, prof. UJ, były ambasador RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Szef Służby Zagranicznej MSZ: „Kopernik w Londynie, czyli o roli dyplomacji kulturalnej w XXI wieku”.
  • 13.00: Rafał Wolski, dyrektor Departamentu Dyplomacji Publicznej i kulturalnej MSZ.
  • 13.00-13.30: Witold Naturski, Pełniący Obowiązki Dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce (on-line).

13.30-14.00 Sprawy organizacyjne

Zakończenie uroczystej Inauguracji