Nawigacja Nawigacja

Bartłomiej BalcerzykBartłomiej Balcerzyk

Prawnik, absolwent Uniwersytetu Humboldta w Berlinie oraz Uniwersytetu w Liverpoolu.
W Komisji Europejskiej od 2008 r. Pracował w Dyrekcji Generalnej ds. Ochrony Środowiska oraz Dyrekcji Generalnej Spraw Wewnętrznych i Migracji. Obecnie Szef Działu Komunikacji i Informacji Społecznej w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

Krzysztof NalepaKrzysztof Nalepa

Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce ds. wielojęzyczności i tłumaczeń
Tłumacz i wykładowca akademicki.

Jan TruszczyńskiJan Truszczyński

Znawca integracji europejskiej, negocjator członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Kariera zawodowa w obszarze integracji europejskiej: m.in. z-ca szefa Misji RP przy Wspólnotach Europejskich 1989-1993, ambasador RP przy UE 1996-2001.

Znawca integracji europejskiej, negocjator członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Kariera zawodowa w obszarze integracji europejskiej: m.in. z-ca szefa Misji RP przy Wspólnotach Europejskich 1989-1993, ambasador RP przy UE 1996-2001, doradca Prezydenta RP 2001, pełnomocnik Rządu ds. Negocjacji o Członkostwo RP w UE 2001-2003, podsekretarz/sekretarz stanu w MSZ do X.2005, z-ca dyr. generalnego w DG Rozszerzenie w Komisji Europejskiej 2007-2009, z-ca DG i dyrektor generalny DG Edukacja i Kultura w Komisji Europejskiej 2009-2014. Pracował ponadto w bankowości (1993-1996) oraz jako dyr. zarządzający Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (2005-2006).