KOMUNIKAT: likwidacja instytutowej Komisji Etyki Badań

W związku z uchwałą Rady Instytutu Studiów Europejskich z 25 kwietnia 2023 r. oraz z przyjęciem Regulaminu Wydziałowej Komisji ds. Etyki Badań Naukowych podczas posiedzenia Rady Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych w dniu 23 maja, Komisja Etyki Badań Naukowych ulega likwidacji.

Odtąd wnioski o opinie etyczności projektów badań należy składać do Komisji Wydziałowej.

Komisja ds. etyki badań naukowych

Komisja ds. etyki badań naukowych została powołana przez Radę Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Komisja ma wydawać opinie ws. każdych badań prowadzonych przez pracowników, doktorantów i studentów, które polegają na bezpośrednim kontakcie z respondentami (głównie wywiady, obserwacje uczestniczące), ma również pomagać autorom badań, którzy muszą udostępniać w otwartym dostępie swoje dane i metadane.