konferencje

Zapraszamy na seminarium naukowe "30 lat funkcjonowania Republiki Słowackiej w przestrzeni międzynarodowej" - 20 grudnia 2023 r.

Serdecznie zapraszamy na seminarium "30 lat funkcjonowania Republiki Słowackiej w przestrzeni międzynarodowej", które odbędzie się 20 grudnia 2023 r. (środa), o godz. 11.30, w budynku Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, przy ul. Reymonta 4, sala 010.
Organizatorem wydarzenia jest Zakład Studiów nad Europą Środkową w Instytucie Studiów Europejskich UJ.

Seminarium poświęcone będzie wewnętrznym i zewnętrznym implikacjom funkcjonowania Słowacji jako niepodległego państwa. Zebrani będą starali się poruszyć m.in. zagadnienia dotyczące stosunków polsko-słowackich jak i wyzwań związanych z wynikami wyborów parlamentarnych na Słowacji, które odbyły się w dniu 30 września 2023 r.

Przy okazji spotkania odbędzie się promocja publikacji „Polska-Słowacja. W 30. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych”, wydanej przez Ambasadę RP w Bratysławie.

Uczestnicy dyskusji:

• dr Łukasz LEWKOWICZ, UMCS, Instytut Europy Środkowej w Lublinie
  • dr Krzysztof STRZAŁKA, Uniwersytet Jagielloński, Ambasador RP w Bratysławie w latach 2018-23
  • dr hab. Krzysztof ŻARNA, prof. UR, Uniwersytet Rzeszowski

Moderator: dr hab. Krzysztof KOŹBIAŁ, prof. UJ, Uniwersytet Jagielloński