Konkurs o nagrodę im. Józefa Retingera na najlepszą książkę anglojęzyczną w dziedzinie europeistyki

Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich

ogłasza

Konkurs o nagrodę im. Józefa Retingera

na najlepszą książkę anglojęzyczną w dziedzinie europeistyki

Konkurs obejmuje książki w języku angielskim, dotyczące tematyki europejskiej, w szczególności w obszarze nauk humanistycznych i społecznych. Zgłaszać można książki opublikowane w 2015 roku i 2016 roku. Nie można ponawiać zgłoszeń książek przyjętych do konkursu w poprzednich latach.

Zgłoszenia do konkursu może dokonać każda osoba fizyczna lub instytucja w terminie do 31 maja na adres:

Instytut Europeistyki UJ

ul. Jodłowa 13

Do zgłoszenia należy dołączyć dwa egzemplarze publikacji.

W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko zgłaszającego lub nazwę zgłaszającej instytucji, adres do korespondencji, imię i nazwisko autora (współautorów) książki względnie jej redaktora (redaktorów), tytuł publikacji, rok i miejsce wydania oraz wydawcę.

Listę książek przyjętych do konkursu Komisja opublikuje na stronach internetowych Organizatora i PTSE.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 31 października poprzez wywieszenie informacji w siedzibie Organizatora oraz publikację na jego stronie internetowej.

Nagrodą w Konkursie jest nagroda pieniężna oraz dyplom, które zostaną wręczone podczas konferencji PTSE (szczegóły zostaną podane później).

Zapraszamy wszystkich autorów!

informacja w wersji pdf