Projekt KNE "Relacje polsko-węgierskie"

W dniach 27-30 marca 2017 r członkowie Koła Naukowego Europeistyki UJ realizowali projekt "Relacje polsko-węgierskie". W tym celu spotkali się z dyrektorem Instytutu Polskiego w Budapeszcie (Lengyel Intézet) Panem Jarosławem Bajaczykiem, by porozmawiać o idei placówki, podejmowanych przez nią działaniach, polsko-węgierskiej wymianie doświadczeń w obszarze kultury, a także partnerstwie Polski i Węgier w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz UE. Następnie członkowie KNE UJ pojechali do Peczu, by uczestniczyć w spotkaniu poprowadzonym przez Panią dr Andreę Schmidt. Tematem spotkania były współczesne relacje polsko-węgierskie w zakresie polityki, dyplomacji oraz relacji społecznych. Członkowie KNE UJ gościnnie uczestniczyli także w wykładzie dla zagranicznych studentów na Uniwersytecie w Peczu. Podczas zajęć Pan dr Viktor Glied omówił politykę migracyjną Unii Europejskiej.

Patronat nad projektem objęła redakcja New Eastern Europe.

KNE dziękuje Instytutowi Europeistyki UJ, Fundacji Bratniak oraz Krakkói Magyar Centrum - Centrum Węgierskie w Krakowie za dofinansowanie projektu.

Data opublikowania: 04.04.2017
Osoba publikująca: Kinga Gajda