Koło Naukowe Niemcoznawstwa we Wiedniu

W dniach 19-22 kwietnia br. Koło Naukowe Niemcoznawstwa odbyło wyjazd studyjny do stolicy Austrii – Wiednia. Jest to element projektu badawczego pt. Międzynarodowe środowisko wiedeńskie w dobie niestabilnej integracji europejskiej. W trakcie wyjazdu Niemcoznawcy zapoznali się z dziedzictwem kulturowym Wiednia, poznali miejscowe obyczaje oraz mieli szansę na zapoznanie się z wielokulturowością na szczeblach społecznych oraz zawodowych, m. in. za sprawą wizyty w Centrum ONZ – Uno City. Członkowie KNN UJ odbyli także spacer po niepopularnych wśród turystów szlakach. Była to okazja do dyskusji na temat życia codziennego w Austrii oraz jak bardzo obecny jest w nim element polonijny. Wyjazd pozwolił na konfrontację naukowego dyskursu z empirycznym rozpoznaniem kondycji obecnego społeczeństwa wiedeńskiego pod kątem historycznym, politycznym, geograficznym, a przede wszystkim kulturowym oraz społecznym.

fotografia: Dorian Jędrasiewicz

Data opublikowania: 27.04.2017