Publikacja Odkrywcy dziedzictwa lokalnego

Efektem projektu „Odkrywcy dziedzictwa lokalnego” jest publikacja w redakcji dr Kingi Anny Gajdy. Wydanie publikacji zostało sfinansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Efektem projektu „Odkrywcy dziedzictwa lokalnego” realizowanego w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" ustanowionego Komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 24 sierpnia 2016 r. o ustanowieniu programu pod nazwą „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” (M. P. z 2016 r. poz. 871) jest publikacja zatytułowana Odkrywcy dziedzictwa lokalnego w redakcji dr Kingi Anny Gajdy. Wydanie publikacji zostało sfinansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Publikacja składa się z trzech części. Pierwsza z nich to część podręcznikowa zawierająca teksty specjalistów, karty pracy, prezentacje power point. Teksty skierowane są głównie do uczniów. W niektórych przypadkach autorzy zdecydowali się również na zamieszczenie krótkich informacji również dla nauczycieli. Można w niej znaleźć artykuły autorstwa Kingi Anny Gajdy, Joanny Orzechowskiej-Wacławskiej, Mirosława Natanka, Marcina Rebesa,  Eweliny Malik-Warzechy, Iwony Reichardt oraz Doriana Jędrasiewicza.  Druga część to scenariusze wraz z kartami pracy spaceru tematycznego po centrum Krakowa. Ostatnia to przykłady posterów przygotowanych przez uczniów.

Serdecznie zapraszamy do lektury!