Projekt „Kompetentni uczniowie”

Projekt „Kompetentni uczniowie” realizowany jest przez Instytut Europeistyki w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Europe4Youth, Fundacją AntySchematy2 oraz Kolegium Europy Wschodniej. Pierwszy partner włączył się do prac projektowych w listopadzie. Uczniowie z XIII LO  w Krakowie wzięli udział w warsztatach społecznego aspektu twórczości w Stowarzyszeniu Europe4Youth. Zajęcia miały wymiar praktyczny – zaprojektowania rozwiązania wybranego problemu lub zaspokojenia potrzeby społecznej metodą design thinking. Celem zajęć było przede wszystkim potraktowanie twórczości szeroko i uświadomienie tego, w jaki sposób można budować warunki do bycia kreatywnym i tworzenia innowacji.

Projekt zatytułowany „Kompetentni uczniowie”, POWR.03.01.00-00-C064/16, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, III Oś priorytetowa „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym”, w programie Ścieżki Kopernika 2.0)