Wyjazd integracyjny Koła Naukowego Europeistyki do Pragi

W dniach 10-12 lutego 2018 roku, by zregenerować siły po intensywnej sesji egzaminacyjnej, odbył się wyjazd integracyjny Koła Naukowego Europeistyki do Pragi nad Wełtawą. Spacerując wąskimi brukowanymi uliczkami otoczonymi kamienicami w pastelowych barwach, członkowie KNE zwiedzili najważniejsze zabytki. Po przemierzeniu Mostu Karola, udając się w kierunku Zamku na Hradczanach można było na moment przenieść się do innej epoki, a wszystko za sprawą zabytkowych samochodów w stylu vintage. Jednak nic tak nie pozwoliło poznać społeczeństwa i kultury Czech, jak smak regionalnej kuchni, czy też piwa degustowanego w tradycyjnych lokalach określanych przez miejscowych hospodami. Po wizycie w Budapeszcie, Praga to druga stolica państw Europy Środkowo-Wschodniej, którą w mijającym już semestrze odwiedzili członkowie Koła Naukowego Europeistyki.

Wyjazd współfinansowany ze środków Fundacji "Bratniak".