Studenci kursów dr hab. Kingi Anny Gajdy na wystawie "Ukraina. Wzajemne spojrzenia"' w MCK

Na zakończenie nauki w trybie niezdalnym studenci kursów dr hab. Kingi Anny Gajdy odwiedzili Międzynarodowe Centrum Kultury, by z przewodnikiem obejrzeć wystawę Ukraina. Wzajemne spojrzenia. Wizyta w MCK była idealnym pretekstem do poruszenia zagadnień związanych ze wschodnim sąsiedztwem, tożsamością i mitami narodowymi, symbolem matki-ojczyzny, a także przeprowadzenia analizy kulturowych i historycznych narracji polsko-ukraińskich. Wreszcie była okazją do poznania sztuki ukraińskiej i polskiej; prawosławnej, unickiej i katolickiej; dawnej, dwudziestowiecznej i współczesnej. Zaznajomienia się z działami najwybitniejszych twórców od końca XVII w. do współczesności.

studenci na wystawie w Międzynarodowym Centrum Kultury