Noc poezji w Instytucie Studiów Europejskich

6 października Instytutem Studiów Europejskich zawładnęła poezja. Czytane były wiersze wybitnej ukraińskiej poetki, Marianny Kijanowskiej.

Autorka tomu "Babi Jar. Na głosy" w rozmowie z pisarką, Żanną Słoniowską, opowiedziała o swojej drodze twórczej oraz o tym, jak poezja towarzyszyła jej w życiu podczas zmian społeczno-politycznych. Na spotkaniu pojawiała się również poetka, Natalia Belczenko. Na zakończenie swoje wiersze czytali studenci ISE, Helena Schoen-Żmija oraz Oleh Sabada.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Nocy Poezji 2023 w Krakowie przez Kolegium Europy Wschodniej reprezentowane przez dr Iwonę Reichardt oraz Instytut Studiów Europejskich reprezentowany przez prof. Kingę Gajdę.