Debata ekspercka "Podsumowanie wyborów do Parlamentu Europejskiego", 13.06.2024 r. (czwartek), g. 15:00-16:30

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w debacie eksperckiej zorganizowanej przez Instytut Polityk Publicznych, Forum Młodych Dyplomatów oraz Koło Naukowe Europeistyki UJ, która odbędzie się w budynku WSMiP UJ, sala 038, ul. Reymonta 4.
Podczas debaty porozmawiamy o wynikach wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 9 czerwca 2024 roku.

Zakres tematyczny:

• Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego
  • Medialne przedstawienie wyborów w państwach UE
  • Frekwencja i opinii publicznej dotyczącej wyborów

Prelegentki i prelegenci:

• dr hab. Dominika Kasprowicz, prof. UJ - medioznawca, profesor Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej. Jej zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z komunikacją polityczną, populizmem, innowacjami społecznymi a polityką, metodologią w naukach o mediach, mieszanymi schematami badawczymi. Autorka monografii o populistycznej skrajnej prawicy.
  • dr hab. Krzysztof Koźbiał, prof. UJ - politolog i historyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z systemami politycznymi, polityką zagraniczną i wewnętrzną europejskich mikropaństw, a także państw Europy Środkowej (szczególnie Czech, Słowacji i Niemiec) oraz procesem rozszerzenia UE w kierunku bałkańskim.
  • dr Małgorzata Fijał - doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o kulturze i religii, europeistka. Asystentka badawcza w Instytucie Studiów Europejskich UJ w międzynarodowych projektach badawczych w ramach programu Horyzont Europa.
  • dr Adam Kirpsza - doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Adiunkt w Katedrze Studiów nad Procesami Integracyjnymi w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Autor ok. 50 publikacji oraz ekspertyz.
  • Konferencję poprowadzi Oleh Sabada - student I roku Studiów Europejskich UJ. Aktywny członek Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych, od niedawna członek Forum Młodych Dyplomatów. Prowadził warsztaty Amnesty International; współorganizował oraz występował w roli prelegenta na międzynarodowej konferencji: XV Festiwal Dyplomatyczny: Oblicza Dyplomacji. Zainteresowania naukowe: polityka zewnętrzna UE, innowacyjne rozwiązania w dyplomacji.

W debacie będzie można wziąć udział:

• online: Zoom
  • stacjonarnie: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, sala 038, ul. Reymonta 4, Kraków

Aby wziąć udział w konferencji zarejestruj się, wypełniając niniejszy formularz.

Link do wydarzenia zostanie przesłany na adres e-mail przed wydarzeniem.

grafika - podsumowanie wyborów do PE

Działanie realizowane w ramach European Parliament Elections 2024 Awareness Campaign. Sfinansowane ze środków UE na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr COMM/SUBV/NAT/2024/E/101160418. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Parlamentu Europejskiego. Unia Europejska ani Parlament Europejski nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
Informacja nt. projektu.