Książka pod redakcją prof. Jana W. Tkaczyńskiego i dra Marka Świstaka "Wybrane polityki publiczne Unii Europejskiej. Stan i perspektywy"

(więcej informacji po kliknięciu na okładkę książki)

Nakładem Wydawnictwa UJ ukazała się najnowsza książka pod redakcją prof. Jana W. Tkaczyńskiego i dra Marka Świstaka "Wybrane polityki publiczne Unii Europejskiej. Stan i perspektywy". Przedmiotowe opracowanie obejmuje najważniejsze polityki Unii Europejskiej:
− budżetową
− regionalną
− innowacyjną oraz koncepcję inteligentnej specjalizacji
− Wspólną Politykę Rolną
− energetyczną
− Wspólną Politykę Zagraniczną i Bezpieczeństwa
− ochrony środowiska oraz konsumentów.
W publikacji wzięto pod uwagę nie tylko aktualny stan dyskusji wokół wymienionych polityk publicznych Unii Europejskiej, lecz także spróbowano wskazać – z odwołaniem się do szeroko wykorzystanego materiału statystycznego oraz bibliograficznego opartego na dokumentach źródłowych − gdzie występują zagrożenia, ale też gdzie istnieją szanse na zdynamizowanie tych polityk dla dobra naszego kraju.
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa
Data opublikowania: 27.04.2015