Podręcznik Pozytywne Miejsca Pamięci Europejskiej

Ukazał się podręcznik stanowiący efekt projektu Pozytywne Miejsca Pamięci Europejskiej koordynowanego przez dr Kingę Annę Gajdę, finansowany z programu Ministra „Uniwersytet Młodych Wynalazców" realizowany w ramach projektu systemowego MNiSW „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami" nr POIG.01.01.03-00-001/08 na podstawie umowy o dofinansowanie zawartej między Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a Ministerstwem Rozwoju Regionalnego w dniu 22 września 2009 r. (Priorytet 1.1. POIG, Poddziałanie 1.1.3.).
więcej o Podręcznik Pozytywne Miejsca Pamięci Europejskiej

Debata: Uchodźcy a spór o politykę migracyjną – co dalej?

15 grudnia 2015 r., godz. 17.00 Collegium Novum, ul. Gołębia 24, sala 30. Wśród debatujących: dyrektor IE dr hab. Dariusz Niedźwiedzki
więcej o Debata: Uchodźcy a spór o politykę migracyjną – co dalej?

Warsztat z redaktorką z New Eastern Europe

W ramach przedmiotu warsztaty z pisania dr Kingi Anny Gajdy zostały przeprowadzone warsztaty z redagowania tekstu. Zajęcia poprowadziła Iwona Reichardt, redaktorka z kwartalnika New Eastern Europe.
więcej o Warsztat z redaktorką z New Eastern Europe

W dniu 15 listopada o godz. 10 w sali 112 w Instytucie Europeistyki odbędzie się seminarium naukowe połączone z prezentacja wyników projektu naukowo-badawczego +100 Cal, finansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Europe for Citizens.
więcej o seminarium naukowe połączone z prezentacja wyników projektu naukowo-badawczego +100 Cal

IE dla schroniska

W sobotę Izabela Fulanty i Kinga Gajdy zawiozły gwiazdkowe dary do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę.
więcej o IE dla schroniska