Wykład Dr Daniela Tillesa - We have only one common enemy, and that is the Jew.

Dyrektor Instytutu Europeistyki dr hab. Dariusz Niedźwiedzki, Kierownik Katedry UNESCO ds. Edukacji o Holokauście Prof. dr hab. Zdzisław Mach, Dyrektor Centrum Badań Holokaustu UJ dr hab. Jolanta Ambrosewicz-Jacobs oraz Dyrektor Żydowskiego Muzeum Galicja Jakub Nowakowski serdecznie zapraszają na wykład Dr Daniela Tillesa pt. "We have only one common enemy, and that is the Jew. British fascist antisemitism and Jewish resistance in the European context, 1932-39"
więcej o Wykład Dr Daniela Tillesa - We have only one common enemy, and that is the Jew.

Azymut Liceum – Wałbrzych

Dr Paweł Kubicki odwiedził w ramach projektu Azymut Liceum II LO w Wałbrzychu. Podczas spotkania z uczniami z klas humanistycznych wygłosił wykład zatytułowany "Miasto w cywilizacji europejskiej".
więcej o Azymut Liceum – Wałbrzych

Przedświąteczne spotkanie pracowników IE

W Wielki Czwartek pracownicy Instytutu Europeistyki spotkali się w sali kominkowej, aby – jak co roku – złożyć sobie świąteczne życzenia oraz spożyć wspólny posiłek.
więcej o Przedświąteczne spotkanie pracowników IE

Azymut Liceum – Jelenia Góra

W ramach projektu wydziałowego Azymut Liceum dr Paweł Kubicki poprowadził z licealistami z I LO w Jeleniej Górze zajęcia zatytułowane "Miasto w cywilizacji europejskiej". Wykład doktora został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez młodzież. Uczniowie byli pod wrażeniem wiedzy i profesjonalizmu doktora Kubickiego.
więcej o Azymut Liceum – Jelenia Góra

Wpływ e-votingu na partycypację wyborczą – zakończenie projektu

1 uniwersytecka klasa kompetencji międzykulturowych zakończyła prace w projekcie zatytułowanym: Wpływ e-votingu na partycypację wyborczą. Projekt ma charakter badawczo-dydaktyczny. W odniesieniu do aspektu badawczego celem projektu jest zweryfikowanie, czy wprowadzenie nowych metod głosowania może stanowić czynnik pozytywnie wpływający na frekwencję wyborczą wśród młodzież.
więcej o Wpływ e-votingu na partycypację wyborczą – zakończenie projektu