10 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Aby go uczcić, 12 grudnia 2014 roku w oświęcimskiej Bibliotece Galeria Książki, zorganizowana zostanie Międzynarodowa Konferencja dla młodzieży, studentów i doktorantów pt. "O wolności i prawach człowieka".
więcej o Międzynarodowa Konferencja dla młodzieży, studentów i doktorantów "O wolności i prawach człowieka"

Uczniowie pierwszej i drugiej uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowej wzięli udział w warsztatach zatytułowanych serdecznie na ,,W JEDNYM DOMU MNIEJSZOSCI NARODOWE I ETNICZNE MAŁOPOLSKI" zorganizowanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki, Stowarzyszenie Centrum Polsko - Niemieckie oraz Fundację MIFGASH. Zajęcia poprowadziły mgr Ewelina Malik (doktorantka Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ) oraz mgr Katarzyna Odrzywołek (doktorantka Instytutu Historii UP). Warsztaty prowadzone są w oparciu o wystawę "Jestem stąd. Polska wielu narodów", która poświęcona jest historii, kulturze oraz tradycjom mniejszości narodowych i etnicznych.
więcej o Uczniowie uniwersyteckich klas kompetencji międzykulturowych na warsztatach dot. mniejszości narodowych i etnicznych

Instytut Europeistyki (Centre for European Studies), Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ARENA Centre for European Studies, Uniwersytetu w Oslo pragną serdecznie zaprosić studentów studiów magisterskich i doktoranckich oraz zainteresowane osoby, do udziału w międzynarodowej Szkole Zimowej w języku angielskim: „Democracy, expertise and power: the role of experts in modern European societies" (5 ECTS), która odbędzie się w dniach 7-15 lutego 2015 roku w Krakowie.
więcej o WINTER SCHOOL 2015 „Democracy, expertise and power: the role of experts in modern European societies"

Pod redakcją dr Grzegorza Pożarlika ukazał się podręcznik zatytułowany Joint Second Cycle Degree in International Relations: Europe in the Visegrad Perspective. On-line Reader . Podręcznik powstał w ramach grantu: the International Visegrad Fund VUSG-JDP Grant 61360003 i przeznaczony jest dla studentów MA in International Reliations: Europe in the Visedrad Perspective. Publikacja zawiera teksty pracowników, doktorantów Wydziału Studiów Miedzynarodowych i Politycznych oraz pracowników partnetrskich Uniwersytetów w konsorcjum VNDREAM. Więcej informacji na stronie www.visegradstudies.eu
więcej o Joint Second Cycle Degree in International Relations: Europe in the Visegrad Perspective. On-line Reader

Jubileusz sześćdziesiątych urodzin prof. dr hab. Zdzisława Macha

14 listopada w sali kominkowej Baszty w Przegorzałach odbył się jubileusz sześćdziesiątych urodzin prof. dr hab. Zdzisława Macha. Po życzeniach i lampce szampana zgromadzeni wysłuchali wykładu prof. dr hab. Michała Buchowskiego na temat Homo Sovieticus i Homo Westernicus. W imieniu społeczności instytutowej raz jeszcze składamy prof. Machowi najserdeczniejsze życzenia.
więcej o Jubileusz sześćdziesiątych urodzin prof. dr hab. Zdzisława Macha