Polskim miastom grozi depopulacja, a jedną z jej przyczyn jest brak terenów zielonych - tak uważa dr Paweł Kubicki, socjolog miasta z UJ. Tymczasem nadal trwają prace nad poprawką do obowiązującej obecnie ustawy umożliwiającej wycinkę drzew na niespotykaną skalę.
więcej o Paweł Kubicki: "Foldery reklamowe deweloperów są zielone. W praktyce tego nie ma"

Artykuł studentek IE na stronie New Eastern Europe

Monika Michulec i Agnieszka Pelczar opublikowały na stronie New Eastern Europe artykuł zatytułowany Euroenthusiast or eurosceptic?
więcej o Artykuł studentek IE na stronie New Eastern Europe

Studenci z KNE w Instytucie Polskim w Budapeszcie

Studenci z Koła Naukowego Europeistyki UJ gościli w Instytucie Polskim w Budapeszcie
więcej o Studenci z KNE w Instytucie Polskim w Budapeszcie

Debata "Brexit – czas start!"

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz Ośrodek Myśli Politycznej zapraszają na spotkanie pt. "Brexit - czas start!", które odbędzie się 30 marca o godz. 17:30 w Pracowni Klubu Jagiellońskiego.
więcej o Debata "Brexit – czas start!"

Open Lecture "Historicizing intersectionality and border-crossing"

Open Lecture "Historicizing intersectionality and border-crossing" by Prof. Smadar Lavie will take place on the 28th of March (Tuesday) at 13:30 in the Institute of Sociology (room 60)
więcej o Open Lecture "Historicizing intersectionality and border-crossing"