Nowości wydawnicze

Raport -'The UK and its neighbours: views from across Europe'

Raport -<span lang='en'>'The UK and its neighbours: views from across Europe'</span>

27 czerwca ukazał się raport na temat stanu relacji między Wielką Brytanią a jej sąsiadami, przygotowany przez czołowych europejskich ekspertów, uczestników projektu ‘Living with the Neighbours Observatory’.
Autorami rozdziału dotyczącego stosunków polsko-brytyjskich są dr Natasza Styczyńska oraz Volodymyr Posviatenko z Instytutu Studiów Europejskich UJ.

Osiem lat po tym, gdy Wielka Brytania głosowała za opuszczeniem Unii Europejskiej, i w przededniu wyborów w Wielkiej Brytanii, brexit w dalszym ciągu wpływa na nasze codzienne życie. Nowy rząd stanie przed koniecznością odpowiedzi na istotne pytania i wyzwania dotyczące podejścia do stosunków z UE, a także Dublinem, Berlinem, Paryżem oraz innymi państwami. Niniejszy raport ocenia stan stosunków między Wielką Brytanią a jej sąsiadami i odpowiada na cztery pytania:

• Jak zmieniły się stosunki Wielkiej Brytanii z UE od 2016 roku?
  • Jak ewoluowały dwustronne stosunki Wielkiej Brytanii z jej europejskimi sąsiadami od czasu referendum w Wielkiej Brytanii?
  • Jaki jest pogląd UE i Wielkiej Brytanii na temat obecnych stosunków?
  • Co prawdopodobnie zmieni się po wyborach w Wielkiej Brytanii?

Redaktorami raportu są: Cleo Davies, Senior Research Fellow, oraz Hussein Kassim, Professor of European Public Policy and Administration, Senior Fellow ‘UK in a Changing Europe, Politics and International Studies, University of Warwick.

The UK and its neighbours: views from across Europe