styczeń 2019

20190124

Panel discussion How Much Power and Freedom Do Cultural Industries Have?

Data: 24.01.2019 - 24.01.2018
Czas rozpoczęcia: 17:30
Miejsce: Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego), Kraków

Dyskusja panelowa. Jak dużo władzy i wolności mają przemysły kultury?

W dokumentach strategicznych miast, w szczególności w odniesieniu do terenów poprzemysłowych, przemysły kultury traktowane są jako możliwe rozwiązanie problemów społecznych lub gospodarczych. W jakim stopniu przemysły kultury zapewniają jego przedstawicielom dogodne środowisko do tworzenia, odtwarzania i konsumowania treści kulturowych? Do jakiego stopnia są one wolne od mechanizmów polityki, gospodarki i ideologii? Te i szereg innych ważnych współcześnie pytań padnie podczas dyskusji panelowej.

Dyskusję poprowadzą zagraniczni studenci, uczestnicy kursu „Cultural industries and cultural institutions” prowadzonego przez dr. Katarzynę Jagodzińską w Instytucie Europeistyki. Jest to ich projekt zaliczeniowy. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele branży kultury reprezentujący różne dziedziny, pracujący w różnych strukturach i na różnych etapach kariery zawodowej.

Dyskusję poprzedzi projekcja krótkiego filmu – kolażu wywiadów z przedstawicielami branży kulturalnej przeprowadzonych przez organizatorów dyskusji pod koniec 2018 roku.

Dyskusja odbędzie się w języku angielskim.

Zapraszamy do udziału. Wstęp wolny.

Plakat debaty