styczeń 2018

MUSEUM OF REGRETS – studenci IE robią interwencję w Muzeum Narodowym w Krakowie

Data: 19.01.2018
Czas rozpoczęcia: 12:30
Miejsce: Kamienica Szołayskich – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie (pl. Szczepański 9)

W sobotę 19 stycznia 2019 zagraniczni studenci z kursu dr. Katarzyny Jagodzińskiej „The Public Museum” realizują projekt – pop-up museum zatytułowane MUSEUM OF REGRETS. Odbędzie się w Kamienicy Szołayskich – oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie (pl. Szczepański 9).

Projekt odnoszący się do wystawy „Kraków 1900” w Kamienicy Szołayskich jest rodzajem interwencji z siedmioma interaktywnymi stanowiskami. Celem jest nawiązanie relacji z osobami, które zajrzą, rozmowa, zabawa. Będzie na poważnie i z przymrużeniem oka. Czy jesteśmy w stanie odłożyć do specjalnego koszyka swój telefon komórkowy i zobaczyć pop-up museum bez niego?

Projekt trwa między 12:30 a 15:00. Można przyjść w dowolnym momencie i zostać dowolnie długo. Wstęp wolny.

O wystawie „Kraków 1900” http://mnk.pl/wystawy/krakow-1900

O projekcie „Museum of Regrets”:

Regret is a part of our everyday lives that we often store in tangible objects. Here, we give space to various regrets, disgraceful moments in our life that we try to keep secret. Regret drove the turn of the 20th Century all throughout Europe; it fueled social and political upheavals that shook the continent and toppled monarchies, inspired artists and ushered in a new era of creativity. This project showcases our own modern-day regrets to the public at large as regret is a feeling we have always shared that gives inspiration to overcome. With each of our exhibits, we give our own personal takes on what we regret and how we do so.

Facebook: https://www.facebook.com/events/357950998093070/?active_tab=about