kwiecień 2019

20190429

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac fotograficznych Marty Bogdańskiej pt. Exilium.

Data: 29.04.2019 - 06.05.2019
Miejsce: Instytut Europeistyki

Jak podkreśla Irena Hahn-Fuhr, dyrektorka Fundacji im. Heinricha Boella w Warszawie, która wsparła projekt, Bogdańska "podjęła się próby spojrzenia na uciekających przez pryzmat losu pojedynczej osoby. Odwiedziła Syryjczyków przebywających w Libanie, by sfotografować to, co udało się im zabrać ze sobą w chwili ucieczki".

Zdjęcia zachęcają do refleksji nas losem uchodźców, przyczynami tego zjawiska i naszym stosunkiem wobec uciekających.

Wystawa została zlokalizowana w Instytucie Europeistyki w tylnej części korytarza oraz w sali 122. Będzie ją można obejrzeć do 6 maja.

Wystawa została użyczona przez Fundację im. Heinricha Boella w Warszawie na zaproszenie dr Kingi Anny Gajdy.

Wystawa jest elementem projektu Inter-Polit Leader części dot. kompetencji międzykukturowych.

wystawa