Zapraszamy na spotkanie z pisarką Kseną Tsyganchuk - 27.02 (wtorek), g. 16.30, s. 010

W imieniu Instytutu Studiów Europejskich, Zakładu Studiów Polsko-Ukraińskich UJ, Kolegium Europy Wschodniej, Koła Naukowego Europeistyki oraz Koła Naukowego "Wernyhora" serdecznie zapraszamy na spotkanie z ukraińską pisarką, Kseną Tsyganchuk we wtorek, 27 lutego, o godz. 16.30, w sali 010 budynku WSMiP przy ul. Reymonta 4.

Ksena Tsyganchuk jest autorką wielu powieści kryminalnych oraz horrorów. Jest między innymi laureatką Międzynarodowego konkursu literackiego „Koronacja słowa” (wyróżnienie „Złoty pistol” za najlepszy, pełny akcji kryminał), literackiej nagrody im. Mykhaila Dubova oraz wielu innych. Bierze aktywny udział w życiu literackim Ukrainy.

Podczas spotkania w ISE autorka opowie o dwóch swoich kryminałach – „Kto cię zabił?” i „Niepodważalne dowody”, swojej współpracy z policją, sprawach wydawniczych w Ukrainie podczas wojny oraz o tym, jak powstały obie książki. Autorka chętnie odpowie na wszystkie pytania.

Podczas spotkania będzie można nabyć powieści z dedykacją autorki.

Za spotkanie merytorycznie odpowiada prof. Kinga Anna Gajda i dr Olga Kich-Masłej. Spotkanie zostało przygotowane przez członków obu kół.
Rozmowę poprowadzą Anastasiia Zvarych oraz Vladyslav Stanovskyi. Ksena Tsyganchuk będzie mówić po ukraińsku z tłumaczeniem na polski.