Web Content Display Web Content Display

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Przeczytajcie relację studentki Studiów Europejskich z zajęć terenowych w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

W ramach zajęć terenowych prowadzonych przez prof. Gajdę studenci naszego instytutu mieli przyjemność poznać MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie z nieco innej perspektywy.

Dzięki Pani Magdalenie Mazik, która kieruje Działem Wiedzy o Sztuce, studenci dowiedzieli się, czym zajmuje się dział, jakie programy edukacyjne oferuje MOCAK, jakie jest tło i przestrzeń powstania muzeum oraz dlaczego dostępność do dialogu o sztuce jest jego ważną misją.

Zajęcia rozpoczęły się zwiedzeniem wystawy współczesnej sztuki litewskiej, poznaniem konceptu paradoksu zmiany systemu politycznego z punktu widzenia rewolucyjnego pokolenia. Kolejnym elementem zajęć przeprowadzonych w otoczeniu kolekcji MOCAKU „Malarstwo – złote medium sztuki” studenci zastanawiali się, czym jest sztuka oraz wytworzyli swoje interpretacje „czegoś” pięknego i brzydkiego.

Poznanie muzeum od strony jego zarządzania jest cenną inspiracją dla przyszłych ścieżek kariery, wykorzystującą wiedzę na temat wielokulturowości, wyzwań współczesnego społeczeństwa czy obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Goszczenie w MOCAKU było przyjemnym doświadczeniem połączonym z poszerzeniem wiedzy o sztuce. Dziękujemy!

Marta Piechnik

Photogallery