Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przeczytajcie relację studentki Studiów Europejskich z zajęć terenowych w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana

Przeczytajcie relację studentki Studiów Europejskich z zajęć terenowych w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana

​We wtorek, 7 maja 2024 studenci uczestniczący w zajęciach terenowych pod opieką prof. Gajdy odwiedzili Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana przy ulicy Krupniczej 38 w Krakowie.
Jest to jednostka oświatowa miasta Krakowa - publiczna placówka wychowania pozaszkolnego, działająca w systemie edukacji narodowej. Jednocześnie to największy pałac młodzieży w Małopolsce.

Od 1952 roku wspierają krakowskie szkoły oraz rodziców w mądrym, twórczym zagospodarowywaniu czasu wolnego dzieci i młodzieży: rozwijaniu zainteresowań, pielęgnowaniu pasji, poszukiwaniu talentów.
Spotkanie dotyczyło działalności Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk (KMTPNiS) pod patronatem UJ. Panie Marta Rajek (kierowniczka pracowni) oraz Julia Górecka (instruktorka organizacyjna) przybliżyły studentom działalność Centrum Młodzieży: prowadzenie zajęć dla licealistów, organizowanie wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych, organizację wyjść czy wyjazdów.

Podczas spotkania studenci dowiedzieli się, że KMTPNiS działa od 1978 roku w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana i współpracuje z takimi uczelniami, jak  Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Komisji Edukacji czy Akademia Górniczo-Hutnicza.  Poznali również sposób zarządzania edukacją pozaformalną. Młodzież może więc już za czasów szkolnych poczuć się jak na studiach i przygotować się do wymarzonych kierunków. A uczestnicy zajęć prof. Gajdy także dużo mogą skorzystać po odkryciu kolejnego miejsca na mapie kulturowej Krakowa angażującego się m.in. w Eurolekcje i Eurowarsztaty o tematyce europejskiej pokazujące możliwości pracy, studiów czy wolontariatu w krajach europejskich.
 
Joanna Bator

Zobacz galerię zdjęć