Zapraszamy do obejrzenia debaty eksperckiej podsumowującej wybory do Parlamentu Europejskiego.

W czwartek, 13 czerwca 2024, na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ odbyła się debata ekspercka podsumowująca wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Instytut Polityk Publicznych, Koło Naukowe Europeistyki UJ oraz Forum Młodych Dyplomatów.

W spotkaniu uczestniczyli:

• dr hab. Dominika Kasprowicz, prof. UJ - medioznawca, profesor Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej. Jej zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z komunikacją polityczną, populizmem, innowacjami społecznymi a polityką, metodologią w naukach o mediach, mieszanymi schematami badawczymi. Autorka monografii o populistycznej skrajnej prawicy.
  • dr hab. Krzysztof Koźbiał, prof. UJ - politolog i historyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z systemami politycznymi, polityką zagraniczną i wewnętrzną europejskich mikropaństw, a także państw Europy Środkowej (szczególnie Czech, Słowacji i Niemiec) oraz procesem rozszerzenia UE w kierunku bałkańskim.
  • dr Małgorzata Fijał - doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o kulturze i religii, europeistka. Asystentka badawcza w Instytucie Studiów Europejskich UJ w międzynarodowych projektach badawczych w ramach programu Horyzont Europa.
  • dr Adam Kirpsza - doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Adiunkt w Katedrze Studiów nad Procesami Integracyjnymi w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Autor ok. 50 publikacji oraz ekspertyz.
  • Oleh Sabada, który poprowadził konferencję - student I roku Studiów Europejskich UJ. Aktywny członek Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych, od niedawna członek Forum Młodych Dyplomatów. Prowadził warsztaty Amnesty International; współorganizował oraz występował w roli prelegenta na międzynarodowej konferencji: XV Festiwal Dyplomatyczny: Oblicza Dyplomacji. Zainteresowania naukowe: polityka zewnętrzna UE, innowacyjne rozwiązania w dyplomacji.
Zobacz video galerię

Obejrzyj debatę: Podsumowanie wyborów do Parlamentu Europejskiego