Wiadomości

Wiadomości

20 grudnia w Instytucie Studiów Europejskich UJ odbyło się seminarium naukowe pt. "30 lat funkcjonowania Republiki Słowackiej w przestrzeni międzynarodowej". Wydarzenie poświęcone było wewnętrznym i zewnętrznym implikacjom funkcjonowania Słowacji jako niepodległego państwa. Spotkaniu towarzyszyła niezwykle ciekawa dyskusja na temat obecnej sytuacji politycznej na Słowacji po niedawnych wyborach parlamentarnych w tym kraju.
więcej o Relacja z seminarium "30 lat funkcjonowania Republiki Słowackiej w przestrzeni międzynarodowej"
Relacja z prezentacji studenckiej pt. "<span lang='en'>Humiliated and Insulted: Migrant Dignity in Fawzia Zouari's I Die by This Country"</span>

​Studenci i pracownicy Instytutu Studiów Europejskich UJ spotkali się wczoraj (18 stycznia) w przytulnych wnętrzach Massolit Books and Cafe na publicznej prezentacji w ramach ścieżki badawczej studiów magisterskich Euroculture Erasmus Mundus.
więcej o Relacja z prezentacji studenckiej pt. "Humiliated and Insulted: Migrant Dignity in Fawzia Zouari's I Die by This Country"

Zespół Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: prof. Zdzisław Mach, dr Marcin Zubek, dr Natasza Styczyńska i mgr Ela Baran wziął udział w Barcelona Research Seminar oraz EPS: Vaclav Havel Management Board (17-19.01.2024).
więcej o Przedstawiciele ISE UJ na Barcelona Research Seminar i EPS: Vaclav Havel Management Board
Rozmowa z prof. Janem Brzozowskim w radiu TOK FM

Zapraszamy do wysłuchania podcastu w radiu TOK FM pt. "Jak powinna wyglądać polska polityka migracyjna i azylowa na poziomie UE?", z udziałem prof. Jana Brzozowskiego z Instytutu Studiów Europejskich UJ.
więcej o Rozmowa z prof. Janem Brzozowskim w radiu TOK FM
Styczniowe spotkanie z licealistami

Na zakończenie semestru zimowego odbyły się kolejne zajęcia z uczniami klas patronackich krakowskich liceów. Profesor Marcin Rebes z Instytutu Studiów Europejskich UJ wygłosił w auli IV LO wykład pt. "Polityki narodowościowe w Europie i na świecie", w którym wzięli udział licealiści z klas drugich oraz trzeciej.
więcej o Styczniowe spotkanie z licealistami