Wyjazd projektowy "Śladami kupców ligii hanzeatyckiej"

W dniach 19.01-21.01.2018 członkowie Koła Naukowego Niemcoznawstwa udali się do Hamburga na wyjazd projektowy "Śladami kupców ligii hanzeatyckiej". Miasto okazało się zupełnie wyjątkowe, prawdziwie wolnościowe i niosące z każdym nowo-poznanym zakrętem niesamowicie pozytywną energię. Przedstawiciele KNN mieli okazję poznać klimat tego portowego miasta od podszewki, gdzie każdy odnajdzie coś dla siebie, a każdy przemierzony kilometr potrafi przenieść do innej rzeczywistości. Nie zabrakło spaceru po centrum miasta, wizyty w porcie, rejsu promem, a także odwiedzin na tradycyjnym targu rybnym, który w niedzielny poranek rozbrzmiał radosnymi utworami śpiewanymi przez wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku, pochodzenia, statusu społecznego oraz innych kwestii, które okazały się być zupełnie nieistotne obok szczerego uśmiechu. Właśnie takich - serdecznych miejsc na świecie, które działają jak potężny zastrzyk pozytywnej energii, warto życzyć sobie jak najwięcej.

Hamburg