Dodatkowe miejsca na wyjazdy na Węgry w ramach programu CEEPUS!

Węgry objęły rotacyjną prezydencję w programie wymiany akademickiej CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies), dzięki czemu otrzymały zwiększone fundusze na przyjazdy studentów w roku akademickim 2023/2024.

Wydłużony termin składania wniosków o mobilność upływa 31 grudnia 2023 r.

Dostępne typy mobilności:

• Mobilność studencka na cały semestr: 3-5 miesięcy, 170 000 HUF/miesiąc (ok. 440 EUR)
  • Krótkoterminowe wyjazdy studentów (badania do prac licencjackich, magisterskich, doktoranckich): 1-2 miesiące, 170 000 HUF/miesiąc (ok. 440 EUR)
  • Mobilność dydaktyczna: 1 miesiąc – minimalna długość 5 dni, 190 000 HUF/miesiąc (ok. 490 EUR)

Studenci Instytutu Studiów Europejskich mogą skorzystać z istniejącej sieci, aby składać wnioski o mobilność na Uniwersytecie w Peczu lub ELTE w Budapeszcie.

Przed złożeniem wniosku za pośrednictwem ceepus.info prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie europeistyka.uj.edu.pl/students/student-exchange-networks/ceepus.