Seminarium naukowe: Modelowanie roli swobody przemieszczania się pracowników w kształtowaniu wzorców migracji w UE+ na przykładzie Polski - 26 marca (wtorek), godz. 13:15

Seminarium naukowe:  Modelowanie roli swobody przemieszczania się pracowników w kształtowaniu wzorców migracji w UE+ na przykładzie Polski - 26 marca (wtorek), godz. 13:15

Zapraszamy na seminarium naukowe, które odbędzie się 26 marca (wtorek), o godz. 13:15, w sali 543 budynku WSMiP przy ul. Reymonta 4.
Naszym gościem będzie pan dr Maciej Danko z Max Planck Institute for Demographic Research w Rostocku, który wygłosi wykład pt. Modelowanie roli swobody przemieszczania się pracowników w kształtowaniu wzorców migracji w UE+ na przykładzie Polski.

Dr Maciej J. Dańko jest demografem zatrudnionym w Laboratory of Migration and Mobility w Instytucie Badań Demograficznych Maxa Plancka w Rostocku. Jego praca koncentruje się na statystycznym modelowaniu procesów demograficznych, ze szczególnym uwzględnieniem migracji ludności.

Jest liderem projektu syntetycznej bazy danych migracyjnych (Human Migration Database, HMigD), który opiera się na dostępnych danych, ale uwzględnia różnice w definicji migracji oraz jakości danych pomiędzy krajami przy użyciu modelowania bayesowskiego. Dr Dańko publikował między innymi w czasopismach takich jak PNAS, Experimental Gerontology, Social Science & Medicine oraz PLOS Global Public Health.

Plakat informacyjny