Dla studentów

Eurosceptycyzm w Polsce i w Europie

26.05.2014
30 maja w naszym Instytucie Europeistyki odbędzie się ogólnopolskie seminarium naukowe pt. „Eurosceptycyzm w Polsce i w Europie".
więcej o Eurosceptycyzm w Polsce i w Europie

I Ty możesz pracować dla UE!

23.05.2014
Zapraszamy na spotkanie z Panem Filipem Skawińskim z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce nt. karier w instytucjach UE spotkanie odbędzie się w czwartek 29 maja 2014 w Instytucie Europeistyki UJ Ul. Jodłowa 13 (zamek w Przegorzałach) sala 2.13, godz. 16.30.
więcej o I Ty możesz pracować dla UE!

21.05.2014
Zapraszamy studentów SUM i doktorantów do aplikacji na międzynarodową szkołę letnią pt. The European Union in a Multipolar World: German, French and Polish perspectives on EU external action, która odbędzie się w dniach 20-29 sierpnia 2014 roku w siedzibie Genshagen Foundation pod Berlinem. Uniwersytet Jagielloński jest partnerem tego przedsięwzięcia.
więcej o The European Union in a Multipolar World: German, French and Polish perspectives on EU external action

16.05.2014
W wydawnictwie Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazała się książka pod redakcją prof. dr hab. Jana W. Tkaczyńskiego zatytułowana Pro memoria. Groby Profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego spoczywających na cmentarzu Rakowickim 1803 – 2013.
więcej o Pro memoria. Groby Profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego spoczywających na cmentarzu Rakowickim 1803 – 2013

Krzyż Kawalerski OOP dla prof. Zdzisława Macha

12.05.2014
Podczas uroczystości z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski, wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla budowania i umacniania integracji europejskiej. Wśród dwunastu odznaczonych osób znalazł się prof. dr hab. Zdzisław Mach uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i umacniania integracji europejskiej, za szczególne osiągnięcia w działalności państwowej i społecznej. Gratulujemy!
więcej o Krzyż Kawalerski OOP dla prof. Zdzisława Macha