Klasa buduje ośrodek dla młodzieży!

Pierwsza klasa kompetencji międzykulturowych przy Instytucie Europeistyki UJ wzięła udział w zajęciach „eduAKTYWACJI" przygotowanych przez konsultantów Stowarzyszenia Europe4Youth. Spotkanie polegało na symulacji działania społeczeństwa obywatelskiego na przykładzie „Miasta Sukcesu", w którym z niewyjaśnionych przyczyn zamknięto Centrum Młodzieży. Różne grupy interesów negocjowały co zrobić z pustym budynkiem, aż decyzja zapadła na zebraniu Rady Miasta. Młodzi ludzie wrzuceni w machinę biurokratyczną i układanki polityczne walczyli o odbudowanie Centrum Młodzieżowego.

Po zakończeniu symulacji debatowano nad pozycją młodych ludzi w społeczeństwie obywatelskim oraz możliwościach młodzieży wpływania na sprawy publiczne. Wykorzystanie istniejących narzędzi uczestniczenia w demokratycznym państwie prawa oraz samoorganizowanie się młodych ludzi jest dla młodzieży kluczowe w egzekwowaniu prawa do partycypacji.

Data opublikowania: 21.11.2015
Osoba publikująca: Kinga Gajda