Wiadomości

Wiadomości

Dr Karolina Czerska-Shaw była gościem podcastu LSE Migration, Conflict and Crisis Research Podcast, prowadzonego przez prof. Lucindę Platt.

Wraz z dr Luke’em Cooperem z LSE Conflict and Civicness Research Group rozmawiają na temat roli sieci obywatelskich we wspieraniu ukraińskich uchodźców i uchodźczyń w Polsce.
więcej o Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Karoliną Czerska-Shaw w London School of Economics Migration, Conflict and Crisis Research Podcast
Relacja z zajęć terenowych studentów ISE UJ w Żydowskim Muzeum Galicja

Przeczytajcie relację naszej studentki - Weroniki Domańskiej - i obejrzyjcie zdjęcia z zajęć terenowych studentów Instytutu Studiów Europejskich UJ w Żydowskim Muzeum Galicja na Kazimierzu.
więcej o Relacja z zajęć terenowych studentów ISE UJ w Żydowskim Muzeum Galicja
Zapraszamy na debatę fundacji Res Publica z udziałem prof. Magdaleny Góry

​13 marca (wtorek), o godz. 16:30, odbędzie się debata pt. "Jak oczyścić Polskę z chaosu" zorganizowana przez fundację Res Publica Nowa.
Spotkanie, towarzyszące publikacji rocznego numeru Res Publiki, odbędzie się w siedzibie fundacji, przy ul. Gałczyńskiego 5 w Warszawie. Będzie również transmitowane na Facebooku Res Publiki Nowej.
więcej o Zapraszamy na debatę fundacji Res Publica z udziałem prof. Magdaleny Góry

Zapraszamy do wysłuchania / przeczytania transkrypcji audycji pt. "Lessons from Poland’s democratic resurgence", która ukazała się wczoraj w programie On point na antenie bostońskiego radia WBUR.

Prof. Magdalena Góra z naszego Instytutu w rozmowie z Meghną Chakrabarti opowiada o demokratycznych przemianach w Polsce.
więcej o Lessons from Poland’s democratic resurgence - rozmowa z prof. Magdaleną Górą w radiu WBUR, 7 marca 2024

Jakie mechanizmy wykorzystują twórcy fake newsów? Jak sprawdzać, czy mamy do czynienia z prawdą czy fałszem w mediach społecznościowych? Na czym polega praca fact-checkera?
O tych - i o wielu innych tematach związanych z dezinformacją rozmawialiśmy wczoraj podczas spotkania z panem Łukaszem Grzesiczakiem, analitykiem związanym ze Stowarzyszeniem Demagog.
więcej o Relacja z warsztatów "Fact-checking: komu to potrzebne?" - 7 marca, Instytut Studiów Europejskich