Projekt studentów: Muzeum Niepowodzeń (Pop up Museum of Mistakes)

Studenci kursu „Art&Museums" zapraszają 20 stycznia (środa) między 18.00 a 21.00 do Żarówka Cafe (ul. Floriańska 20) do udziału w wyjątkowej wystawie – Pop up Museum of Mistakes.

Międzynarodowi studenci, uczestnicy kursu „Art&Museums" prowadzonego w Centre for European Studies przez dr Katarzynę Jagodzińską, przygotowali w ramach zaliczenia przedmiotu wyjątkowy projekt – trwającą kilka godzin wystawę o niepowodzeniach. Wystawę tworzy publiczność – znajomi i nieznajomi, młodsi i starsi, humaniści i ścisłowcy. Wszyscy chętni do pobawienia się.

To jednocześnie projekt artystyczny i społeczny. Celem wystawy jest stworzenie sieci opowieści, nawiązanie znajomości, poznanie cudzych niepowodzeń, a poprzez nie – poznanie się. Można wpaść na chwilę i zobaczyć na czym muzeum polega, można dołączyć na cały wieczór, można wreszcie zaoferować swoją historię na wystawę w muzeum.

Pop up Museum to muzeum tworzone na chwilę w nieoczywistym miejscu. Jest ulotne. Angażuje publiczność. Pojawia się w miejscu, które zazwyczaj z muzeum się nie kojarzy. Pomysł na takie działanie narodził się w Stanach Zjednoczonych i szybko został podchwycony przez instytucje, organizacje i nieformalne grupy na całym świecie. Studenckie muzeum w kawiarni to nowość. Wpadnijcie, będzie istniało tylko trzy godziny!

Informacja o projekcie i o tym, w jaki sposób wziąć czynny udział w wystawie

Data opublikowania: 12.01.2016
Osoba publikująca: Kinga Gajda