„Quo vadis Europo? Integrująca się Europa w procesie zmian" - call for papers

Z okazji zbliżających się obchodów XX-lecia studiów europejskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Instytut Europeistyki UJ organizuje w dniach 19-20 września 2013 r. międzynarodową konferencję pt. „Quo vadis Europo? Integrująca się Europa w procesie zmian", w której udział weźmie wielu polskich i międzynarodowych ekspertów z dziedziny integracji europejskiej, zajmujących się tematyką europejską zarówno od strony akademickiej jak i praktycznej. Wśród gości, którzy potwierdzili udział znajdują się prof. G. Delanty, prof. K. Wojtaszczyk, prof. J. Zielonka, prof. I. Goddeeris, prof. V. Dujardin, prof. H-J. Trenz, prof. G. Rouet.

Tematyka konferencji obejmować będzie szerokie spektrum zagadnień, odzwierciedlając w ten sposób interdyscyplinarość badań europeistycznych oraz wieloaspektowość procesów integracyjnych w Europie. Zagadnienia, którymi w ramach konferencji chcemy się zajmować obejmują:

·         analizę zewnętrznych oraz wewnętrznych wyzwań politycznych, ekonomicznych i społecznych wpływających na proces integracji europejskiej,

·         analizę wpływu kryzysu strefy Euro na przyszłość procesu integracji,

·         zmiany porządku instytucjonalnego i prawnego Unii Europejskiej,

·         zagadnienia konstrukcji i rekonstrukcji tożsamości europejskiej i procesu europeizacji

·         procesy migracji europejskich i ich wpływ na integrację

Analiza zakreślonej powyżej tematyki odnosić się będzie zarówno do poziomu ponadnarodowego, jak i państwowego oraz społeczności regionalnych i lokalnych.

Językami konferencji będą język angielski i język polski. Najlepsze referaty przekształcone przez autorów w artykuły zostaną opublikowane w specjalnym numerze czasopisma „Politeja".

Zgłoszenia do udziału z konferencji prosimy nadsyłać na adres e-mail: jorzech@ces.uj.edu.pl najpóźniej do dnia 20 stycznia 2013 roku na załączonym formularzu. O decyzji w sprawie kwalifikacji do udziału w konferencji powiadomimy najpóźniej do 15 lutego 2013 roku.

Koszt udziału w konferencji wynosi 400 PLN. W ramach tej kwoty zapewniamy uczestnikom materiały biurowe i promocyjne związane z konferencją, pokrycie kosztów poczęstunku w czasie przerw, lunchu i kolacji w pierwszym dniu konferencji oraz kosztów publikacji pokonferencyjnej. O sposobie i terminie wpłaty powiadomimy Państwa wraz z decyzją o zakwalifikowaniu do udziału w konferencji.

Więcej informacji dotyczących XX-lecia studiów europejskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie znajdą Państwo w zakładce "Jubileusz".

Data opublikowania: 21.12.2012
Osoba publikująca: Katarzyna Damek