Student IE na międzynarodowej konferencji Personal Democracy Forum CEE 2017

W dniach 6-7 kwietnia 2017 roku, student Instytutu Europeistyki – Dorian Jędrasiewicz, brał udział w międzynarodowej konferencji Personal Democracy Forum CEE 2017, odbywającej się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Wydarzenie to jest platformą wymiany idei i doświadczeń aktywistów m.in. regionu Europy Środkowo-Wschodniej zajmujących się zwiększaniem zaangażowania obywatelskiego i przejrzystości w życiu społecznym i politycznym przy wsparciu nowych technologii. PDF CEE 2017 to dwa dni wystąpień prelegenckich, interaktywnych warsztatów i sesji panelowych. Podczas tegorocznego wydarzenia zajmowano się diagnozą obecnego systemu demokratycznego – co poszło nie tak? Czy to system zawiódł czy to my zawiedliśmy? Jakie można podjąć kolejne kroki, aby działać na rzecz odrodzenia prawdziwej demokracji? Dorian Jędrasiewicz reprezentował w trakcie wydarzenia Koło Naukowe Niemcoznawstwa UJ oraz redakcję New Eastern Europe, dzięki której miał szansę na dyskusję z wieloma ważnymi osobistościami, w tym z prezydentem Lechem Wałęsą.

fotografia: Dorian Jędrasiewicz

Data opublikowania: 13.04.2017