Wygrany grant Horyzont 2020 na realizację projektu “FATIGUE” - Delayed Transformational Fatigue in Central and Eastern Europe: Responding to the Rise of Illiberalism/Populism

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Europeistyki UJ uzyskał kolejny prestiżowy grant w ramach programu Horyzont 2020 na realizację projektu “FATIGUE” - Delayed Transformational Fatigue in Central and Eastern Europe: Responding to the Rise of Illiberalism/Populism.

Kierownikiem projektu jest Prof.dr.hab. Zdzisław Mach. Projekt finansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Horizon2020 (Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Networks) i realizowany będzie w międzynarodowym konsorcjum, którego koordynatorem jest University College London, School of Slavonic & East European Studies, pod kierownictwem Prof. Jana Kubika.

Pozostali partnerzy to Uniwersytet Karola w Pradze, Corvinus University of Budapest, Belgrad University oraz Uniwersytet w Tartu. W ramach projektu powstanie interdyscyplinarna szkoła doktorancka, w ramach której powstanie 15 dysertacji poświęconych zagadnieniom populizmu, eurosceptycyzmu i illiberalnych praktyk w Europie Środkowej i Wschodniej.

Data opublikowania: 08.05.2017
Osoba publikująca: Agata Mazurkiewicz