Spotkania podsumowujące projekt Odkrywcy dziedzictwa lokalnego

Na spotkaniach podsumowujących uczniowie zaprezentowali trasę śladami materialnego i niematerialnego dziedzictwa lokalnego oraz opowiedzieli o swoim dziedzictwie lokalnym zaproszonym gościom. Mieli możliwość przedstawienia swojego plakatu naukowego.

Poszczególne etapy pracy zbliżały uczniów do przygotowania finalnej prezentacji - posteru zawierającego opracowaną przez uczniów mapę śladami dziedzictwa materialnego i niematerialnego, miejsca oraz nie-miejsc pamięci lokalnej. Na posterze znajduje się trasa zaplanowana przez uczniów wraz ze zdjęciami oraz krótkimi opisani miejsca i jego znaczenia dla lokalnej tożsamości młodych osób.

Uczniowie poza zajęciami uniwersyteckimi pracowali samodzielnie w oparciu o metody i zagadnienia przygotowane podczas zorganizowanych zajęć. Samodzielnie wykonywali zdjęcia, przygotowywali opisy, w miarę możliwości przeprowadzali wywiady z przedstawicielami społeczności lokalnej.

Projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" ustanowionego Komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 24 sierpnia 2016 r. o ustanowieniu programu pod nazwą „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” (M. P. z 2016 r. poz. 871).

koordynacja: dr Kinga Anna Gajda

Data opublikowania: 29.06.2017