Spotkanie z Aaiún Nin w ramach zajęć "Wizerunki kobiet i mężczyzn w kulturze europejskiej" prowadzonych przez dr hab. Kingę Annę Gajdę

2 listopada br. w ramach zajęć prowadzonych przez dr hab. Kingę Annę Gajdę pt. Wizerunki kobiet i mężczyzn w kulturze europejskiej odbyło się spotkanie z Aaiún Nin, poet(k)ą, artyst(k)ą i aktywist(k)ą. W swojej twórczości Aaiún Nin podejmuje wątki dyskryminacji rasowej i płciowej, a także doświadczeń osób LGBT+. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania wiersza Nin "Black skin in the forsaken outback of the world" i zakończyło analizą innych utworów. Podczas dyskusji poruszono takie zagadnieniach, jak: kulturowe postrzeganie płci/gender, prawa człowieka, emigracja, postkolonializm, społeczna i performatywna rola sztuki. Nin opowiedział(a) o tym, jak czuje się w Polsce.

spotkanie z Aaiun Nin