Gra miejska - relacja

7 października odbywał się gra miejska, której tematem była ukraińska poezja wolnościowa, a w szczególności twórczość Wasyla Stusa. W grze uczestniczyło ponad 60 osób – byli to przede wszystkim uczniowie ukraińskiego pochodzenia z  XV LO we Wrocławiu oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 w Krakowie im. Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uczestnikami zajęć z Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk. Gra została zorganizowana przez Kolegium Europy Wschodniej oraz Instytut Studiów Europejskich w ramach obchodów Krakowskiej Nocy Poezji. Projekt jest realizowany przy udziale finansowym Miasta Krakowa. Koordynatorkami projektu były dr hab. Kinga Anna Gajda oraz dr Iwona Reichardt.

Koordynatorki pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które współpracowały przez realizacji gry oraz pracowały na konkretnych stacjach.