Zapraszamy na VIII Międzynarodowy Kongres Współczesnych Badań Edukacyjnych w Krakowie, 8-10 lipca 2024 r.

Tematem przewodnim VIII Kongresu jest „Edukacja, nauka, sztuka i społeczeństwo w XXI wieku: innowacyjne podejścia i kompetencje”.
Organizatorem tego wydarzenia naukowego jest Stowarzyszenie Współczesnych Badań Edukacyjnych (CEAD-Mugla) w Turcji wraz z Instytutem Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

VIII Międzynarodowy Kongres Współczesnych Badań Edukacyjnych odbędzie się w Krakowie, w historycznej, dawnej stolicy Polski. Miejscem obrad jest Uniwersytet Jagielloński, najstarsza polska uczelnia w Polsce i jedna z najstarszych w Europie.

Wszystkie dotychczasowe kongresy organizowane przez Stowarzyszenie Współczesnych Badań Edukacyjnych (CEAD) w Turcji we współpracy z uczelniami z różnych krajów dotyczyły wyzwań nauki i edukacji. Stały sie miejscem wymiany poglądów i myśli w obszarze rozwijającej się nauki, edukacji, sztuki w XXI wieku.

Referaty

Podczas Kongresu można będzie zaprezentować zagadnienia koncentrujące się na problemach stanu i rozwoju nauki oraz edukacji w XXI wieku. Wszystko to dotyka społeczeństwa w globalnym świecie, stąd Kongres będzie miejscem poszukiwania odpowiedzi na nurtujące nas problemy, zjawiska społeczne. Problematyka Kongresu obejmuje dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu, sztuki. Prezentowane referaty powinny nie tylko w sposób teoretyczny ale również praktyczny przedstawić nurtujące nas problem. Artykuły zostaną opublikowane w materiałach kongresowych w renomowanym wydawnictwie naukowym.

Językami kongresowymi jest język polski, angielski, turecki, niemiecki.

Kalendarz Kongresu:

• Rozpoczęcie nadsyłania abstraktów referatów: 1 lutego 2024 r.
  • Termin końcowy nadsyłania abstraktów referatów: 31 maja 2024 r.
  • Informacja o wybranych tematach referatów: do 10 czerwca 2024 r.
  • Termin rozpoczęcia rejestracji: 15 maja 2024 r.
  • Ogłoszenie programu Kongresu: 10 czerwca 2024 r.
  • Rozpoczęcie Kongresu: 08 lipca 2024 r.
  • Zakończenie Kongresu: 10 lipca 2024 r.

Podczas kongresu przewidziano m.in. zwiedzanie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz/Birkenau.

Wszystkie szczegóły i informacje na temat kongresu i wycieczki można będzie znaleźć na stronie http://www.ceadder.org.

Zapytania prosimy kierować na adres emailowy: ceadmugla@gmail.com

Liczymy na Państwa udział w Kongresie!

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu CEAD

• Prof. UJ dr hab. Krzysztof Koźbiał