VII Letnia Szkoła Historii Najnowszej -
2-7 września 2013 r.

Instytut Pamięci Narodowej organizuje w tym roku już po raz siódmy Letnią Szkołę Historii Najnowszej. Przeznaczona jest ona dla doktorantów, a w wyjątkowych wypadkach także studentów starszych lat, podejmujących w swoich badaniach problematykę związaną z najnowszymi dziejami Polski.

Szkoła odbędzie się w dniach 2-7 września 2013 r. w ośrodku konferencyjnym w pobliżu Warszawy. Instytut Pamięci Narodowej pokryje osobom zakwalifikowanym do udziału koszty dojazdu oraz pobytu (posiłki, noclegi). Każdy z uczestników szkoły zobowiązany będzie do przygotowania i zaprezentowania ok. 20-minutowego referatu opartego o wyniki własnych badań. Referaty zaprezentowane podczas zajęć zostaną opublikowane w formie książkowej.

Osoby zainteresowane udziałem w szkole prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego. Formularz wraz z załącznikami należy nadesłać w nieprzekraczalnym terminie 15 czerwca 2013 r. na adres:
Przemysław Skrzek
Biuro Edukacji Publicznej
Instytut Pamięci Narodowej
ul. Towarowa 28

Do formularza należy załączyć:
1. opis dotychczasowych osiągnięć naukowych (do 1500 znaków),
2. opis planowanych i/lub aktualnie prowadzonych badań (do 2500 znaków),
3. opinię samodzielnego pracownika naukowego (promotora).

Wszystkie osobyzgłaszające chęć udziału w Szkole zostaną powiadomione do końca czerwca 2013 r., czy udało im się czy też nie zakwalifikować do udziału w zajęciach. Osoby uczestniczące w zajęciach szkoły letniej w latach ubiegłych mogą ponownie zgłaszać chęć uczestnictwa.

Dodatkowych informacji udziela: Przemysław Skrzek, przemysław.skrzek@ipn.gov.pl

Data opublikowania: 26.04.2013