WINTER SCHOOL 2015 „Democracy, expertise and power: the role of experts in modern European societies"

Instytut Europeistyki (Centre for European Studies), Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ARENA Centre for European Studies, Uniwersytetu w Oslo pragną serdecznie zaprosić studentów studiów magisterskich i doktoranckich oraz zainteresowane osoby, do udziału w międzynarodowej Szkole Zimowej w języku angielskim: „Democracy, expertise and power: the role of experts in modern European societies" (5 ECTS), która odbędzie się w dniach 7-15 lutego 2015 roku w Krakowie. Uczestnicy wezmą udział w seminariach prowadzonych przez ekspertów Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu w Oslo dotyczących następujących zagadnień: społeczeństwo wiedzy: wymiar teoretyczny i praktyczny, eksperci i ich rola we współczesnych demokracjach, ;rola uniwersytetów w tworzeniu wiedzy i wprowadzaniu zmiany publicznej, media jako czwarta władza, modele demokracji czy wreszcie społeczeństwo obywatelskie i ruchy społeczne jako nowi aktorzy na scenie politycznej. Przeprowadzone dyskusje umożliwią udzielenie odpowiedzi na pytanie czy wiedza jest motorem współczesnych demokracji czy narzędziem w rękach technokratów i biurokratów .
Koszty zakwaterowania oraz udziału w seminariach pokrywają organizatorzy. Formularz aplikacyjny oraz informacje szczegółowe dostępne są na stronie internetowej: http://www.ces.uj.edu.pl/winter-school-2015. Zapraszamy do aplikowania! Termin: 30 grudnia 2014.

Data opublikowania: 19.11.2014
Osoba publikująca: Kinga Gajda