Zmarł profesor Wiesław Kozub-Ciembroniewicz

Z żalem informujemy, że zmarł profesor Wiesław Kozub-Ciembroniewicz.

Profesor nauk prawnych, profesor nadzwyczajny w Instytucie Nauk Politycznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2008 profesor zwyczajny na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, dziekan tego wydziału w latach 2002-2008 oraz kierownik Katedry Współczesnych Doktryn Politycznych. Zainteresowania badawcze Profesora obejmowały doktryny prawno-polityczne Włoch, Austrii oraz Niemiec.

Był przewodniczącym Grupy Polskiej Instituto per la Storia del Risorgimento Italiano, przewodniczącym Rady Naukowej Centrum Badań Holokaustu na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Politycznych w UJ. Pełni funkcję prezesa Klubu Chrześcijan i Żydów "Przymierze". Autor wielu publikacji, m.in. Socjaldemokracja w Austrii Współczesnej 1945-1966, Austria a Polska w konserwatyzmie Antoniego Zygmunta Helcla 1846-1865, Doktryny Włoskiego Faszyzmu i Antyfaszyzmu w latach 1922-1939.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Uniwersytetu Jagiellońskiego Plus ratio quam vis, Odznaką Honoris Gratia Prezydenta Miasta Krakowa.

W Osobie Zmarłego Profesora tracimy wybitnego nauczyciela akademickiego i dydaktyka, wyjątkowo życzliwego dla współpracowników i studentów, wspaniałego Przyjaciela, którego będzie nam bardzo brakować.

Uroczystości żałobne odbędą się we wtorek, dnia 17 lutego 2015 roku o godzinie 14.00 w Kaplicy na Cmentarzu Parafii Rzymsko-Katolickiej Matki Bożej Zwycięskiej w Krakowie, przy ul. Zawiłej.

Data opublikowania: 13.02.2015
Osoba publikująca: Kinga Gajda