4 maja br. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbędzie się międzynarodowe sympozjum "The Double Entendre of Nuremberg: The Nuremberg of Hate, The Nuremberg of Justice", które będzie miało miejsce 80 lat po wcieleniu w życie norymberskich ustaw rasowych oraz 70 lat po procesach norymberskich.
więcej o Międzynarodowe sympozjum "The Double Entendre of Nuremberg: The Nuremberg of Hate, The Nuremberg of Justice"

LES CITOYENS ET L'INTÉGRATION EUROPÉENNE

W lutym bieżącego roku ukazała się nakładem paryskiego wydawnictwa L'Harmattan książką LES CITOYENS ET L'INTÉGRATION EUROPÉENNE pod redakcją Radovan Gura & Gilles Rouet.
więcej o LES CITOYENS ET L'INTÉGRATION EUROPÉENNE

NABÓR NA SZKOŁĘ LETNIĄ

Zapraszamy doktorantów i studentów studiów magisterskich do aplikacji na szkołę letnią organizowaną w ramach sieci Jean Monnet Network EUROMEC European Identity, Culture, Exchanges and Multilinguism.
więcej o NABÓR NA SZKOŁĘ LETNIĄ

Multidyscyplinarna konferencja pod tytułem "Identities, Democracy, Frontiers"

Na Uniwersytecie Matej Bel w Banskiej Bystrzycy (Słowacja) w dniach 6-7 kwietnia 2016 odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa zorganizowana w ramach Jean Monnet Network EUROMEC European Identity, Culture, Exchanges and Multilinguism, której czlonkiem jest Instytut Europeistyki.
więcej o Multidyscyplinarna konferencja pod tytułem "Identities, Democracy, Frontiers"

Bracia Dalcz i s-ka

Studenci Instytutu Europeistyki oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczęszczający na kurs dr Kingi Anny Gajdy z dramatu europejskiego obejrzeli przedstawienie Teatru im. Słowackiego Bracia Dlacz i s-ka.
więcej o Bracia Dalcz i s-ka